Arzum hisseleri ne zaman işlem görecek?

Arzum hisseleri ne zaman işlem görecek? Arzum Elektrikli Ev Aletleri, 17-18 Aralık tarihlerinde talep toplayarak halka arzı gerçekleşmişti. Peki Arzum Elektrikli Ev Aletleri’nin payları yatırımcıların hesabına ne zaman geçecek?

Ekonomi 21.12.2020, 09:10 21.12.2020, 09:10
Arzum hisseleri ne zaman işlem görecek?

Gerçekleşen halka arz ile milyonlarca liralık hisseyi Borsa İstanbul’da işleme açan Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Ve Tic. A.Ş, #ARZUM kodu ile işlem görecek.

Borsa İstanbul’da yıl içerisinde 7 Halka Arz gerçekleştirildi. Bu halka arzlarda hisselerin hesaba geçmesi halka arz gününün akabindeki iş gününden sonraki günde hisseler yatırımcıların hesabına geçiyor. 17-18 Aralık tarihinde gerçekleşen halka arz için hisselerin 22 Aralık Salı (yarın) günü hesaba geçeceği tahmin ediliyor.

Pay oranları ne zaman belli olacak?

Daha önce gerçekleşen halka arzlarda pay oranları halka arz gününden bir iş günü sonra açıklanmıştı. Ne kadar talep geldiği 21 Aralık Pazartesi (bugün) günü Kamuoyu Aydınlatma Platformuna yayımlanması bekleniyor.

Hisse ne zaman Borsa İstanbul’da işlem göremeye başlayacak?

Beklentiler Arzum hissenin borsada işlem görme tarihi olarak, ayın son haftasını gösteriyor olsa da henüz net bir bilgi bulunmuyor. Konsorsiyum Lideri ve Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerine yapılacak olan bildiri ile netlik kazanacak.

Yorumlar (0)
16
açık