Bakan Nebati’den enflasyon çıkışı: ‘Cesur’ adımlar istedi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmaların temsilcileri ile bir araya geldi. Nebati, firmalardan KDV'nin dışında cesur adımlar beklediklerini söyledi.

Ekonomi 12.05.2022, 14:49
Bakan Nebati’den enflasyon çıkışı: ‘Cesur’ adımlar istedi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün enflasyonla mücadele kapsamında iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi.

Toplantı sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Nebati, “Vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak amacıyla uyguladığımız KDV indirimlerine ek olarak firmalarımızın da fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık” ifadelerine yer verdi.

GELECEK HAFTA DA İNŞAATÇILARLA BİR ARAYA GELECEK

Nebati, “Politikalarımızın merkezine aldığımız, en temel önceliğimiz olan enflasyonla mücadele kapsamında gıda sektöründe faaliyet gösteren yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmaların temsilcileri ile bir araya gelerek yapıcı ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik” dedi ve şöyle devam etti:

“Fiyatlardaki dalgalanmaların önüne geçmek ve istikrara kavuşmasını sağlamak için hep birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Öte yandan Nebati’nin pazartesi günü de konut sektörü temsilcileriyle bir araya geleceği belirtildi.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu