Dolar ve altın yatırımcısına uyarı: İslam Memiş tarih verdi

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolar ve altın yatırımcısına dikkat çeken bir uyarıda bulundu. Memiş, gram altının Temmuz ayında rekor kıracağını söyledi.

Ekonomi 13.05.2022, 07:53
Dolar ve altın yatırımcısına uyarı: İslam Memiş tarih verdi

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yükseliş trendinde olan dolar kuruna ilişkin yeni zirve tahmininde bulundu.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Temmuz ayında dolar ve gram altında yeni yükselişler beklediğini açıkladı.

TEMMUZ'DA GRAM ALTIN 1200 LİRA

Gram altın için yeni tarih ve rakam veren İslam Memiş, "Gram altın 933 lira. Neden döviz ve emtialar da Nisan’da final yaptığımızı anladınız sanırım. Ancak gram daha yükselmedi. Temmuz 1.200 Yıl içinde 1.450 Bakalım zaman kimi haklı çıkaracak" dedi.

DOLARA DA DİKKAT

Öte yandan Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara şu tavsiyelerde bundu:

"Biz Nisan ayında bilgilendirdik. O düşük seviyeler bitti. Mayıs, haziran, temmuz yükseliş başlangıcı dedik. Devam edecek gibi duruyor bu yükselişler. Gram altın dolardan destek görmeye devam ediyor. Yükseliş aslında yeni başladı, trendin kırılmasına daha 1 ay gibi bir süreç var. Dolar/TL'de 15.30, gram altında 940 TL seviyesini direnç seviyesi olarak takip edeceğim. Uzun vadede gram altın 960 lira, dolar/TL'yi 15.50 seviyesi olarak takip edeceğim. Temmuz ayında yeni zirveler bekliyorum."
 

Yorumlar (0)
25
açık