Enflasyon kripto piyasasına ‘yaradı’: İnsanlar akın ediyor

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’den bir isim, şirketin küresel olarak yükselen enflasyon ve güçlü doların gelişen piyasa para birimlerini baskı altına alması nedeniyle müşterilerinde bir artış gördüğünü söyledi.

Ekonomi 11.08.2022, 19:30
Enflasyon kripto piyasasına ‘yaradı’: İnsanlar akın ediyor

Şirketin Latin Amerika ayağının başkanı olan Maximiliano Hinz, "Artık dünya çapında enflasyonun arttığını gördüğümüze göre, giderek daha fazla insanın kendilerini enflasyondan korumanın bir yolu olarak bitcoin gibi kripto para birimi aradığını görüyoruz" dedi.

ARJANTİN ÖRNEĞİ

Hinz, yıllık enflasyonun yüzde 90 olduğu Arjantin örneğine dikkat çekti ve ülkenin Brezilya ve Meksika ile birlikte şirketin en büyük pazarlarından biri haline geldiğini söyledi. El Salvador, bitcoini yasal olarak kabul ederken, Hinz, diğer Latin Amerika ülkelerinin, şirket için mutlaka kötü bir şey olduğunu düşünmese de, henüz anlamlı kripto para birimi yasasını geçirmediğini söyledi.

Maximiliano Hinz, "Düzenleme bir çerçevedir, ancak bir şeyin düzenlenmemesi her zaman olumsuz değildir. Bir şey yasak değilse, o zaman yasaldır" diye ekledi. (Reuters)

Yorumlar (0)
20
açık