Esnaf vatandaşın sesi oldu: 5 liralık kıyma isteyen var

Pandemiyle birlikte etkisini daha fazla hissettiren ekonomik zorluklar ve vatandaşın alım gücündeki daralma, artık her alanda görülmeye başladı. Bursalı kasap esnafının sözleri durumun ne kadar vahim bir hale geldiğini özetledi: 5 liralık kıyma isteyen oldu. Gönlü kalmasın diye gelmedi dedim

Ekonomi 15.01.2021, 13:41 15.01.2021, 13:56

CHP'li vekil Erkan Aydın, esnaf ziyaretine çıktı, bir sordu bin ah işitti. Aydın ve beraberindekilerin konuşmak için uğradığı bir kasap, bir kadının kendisinden beş liralık, yani neredeyse "bir köftelik" kıyma istediğini ve siftah yapmadan dükkanını kapattığını söyledi. Erkan Aydın, esnaf ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Durum gerçekten vahim. Pazarcı esnafı da diğer esnaf da çok dertli. Bin lira para vereceğiz dediler, beş yüz lira kira yardımı yapacağız dediler. Hiçbirini alan bir esnafla henüz karşılaşmadık. Vermeye başladılar mı? Başladıysa kimlere verildi? Tam bir muamma. Eğer bu esnafa sahip çıkılmazsa, yanında olunmazsa bu kışın sonu bahar değil, daha büyük bir çöküntü olur. Bir an önce beşli çeteye, yandaşa verdiğiniz destekleri kesin ve halka, esnafa destek vermeye başlayın.”

Yorumlar (0)
17
açık