İmamoğlu'nun temel atma töreninde arbede

İstanbul Eyüpsultan'da gerçekleşen temel atma törenine katılan İBB Başkanı İmamoğlu, bir grup mahalleli tarafından protesto edildi. Çıkan arbedede bazı protestocuların yaralandığı belirtildi...

Ekonomi 25.05.2021, 13:40 25.05.2021, 16:10
İmamoğlu'nun temel atma töreninde arbede

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu,  Eyüpsultan Yeşilpınar Dönüşüm Projesi'nin temel atma törenine katıldı. İmamoğlu, törenin ardından alandan ayrılırken bir grup mahalleli tarafından protesto edildi. Proje alanı içinde kalan parkın yıkılmasını istemediklerini belirten grup, İmamoğlu'nun makam aracını durdurmak istedi. Yaşanan arbede sırasında koruma aracını durdurmak isteyen Ayşe Topçu adlı kadın düşerek yaralandı.

DHA'nın aktardıklarına göre, polis protestocu grubu uzaklaştırarak yolu açtı. Ekrem İmamoğlu'nun içinde bulunduğu minibüs ve koruma araçları sokaktan uzaklaştı.

Protestocu yurttaş Koray Akın, "Başkanım biliyoruz siz de yeşili seviyorsunuz ama bizim parkımızın içine kocaman bir site yapılıyor.  Bizim sadece talebimiz. İsterseniz buraya gökdelen dikin hiç bir sıkıntı yok. Sadece burası deprem toplanma alanı. Siz gelmeden bir gün önce toplanma alanı tabelasını kaldırdılar. Parkı dörde bölmüşler. Deprem olduğu zaman biz sitenin içinde mi toplanacağız. Biz sadece sizinle çay içmek istedik" diye konuştu.

Yorumlar (0)
23
açık