Işıklar sönüyor mu? Nebati'ye konuşma yasağı getirildi iddiası...

Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşçu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye ‘konuşma yasağı' getirildiğini ileri sürdü.

Ekonomi 02.04.2022, 14:37
Işıklar sönüyor mu? Nebati'ye konuşma yasağı getirildi iddiası...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2 Aralık 2021'de bakan olarak atanmasının ardından yaptığı skandal açıklamalarla eleştirilerin odağı haline geldi.

Geçen günlerde görevden alınacağı iddia edilen Nebati’ye, bu defa da konuşma yasağı getirildiği ileri sürüldü.

'KONUŞMA YASAĞI GETİRİLDİ'

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşçu, ''Cumhurbaşkanı'nın, son dönemde yaptığı skandal açıklamalarla eleştirilerin odağı haline gelen Bakan Nebati’ye ‘konuşma’ yasağı koyduğu ileri sürüldü. Erdoğan’ın Nebati’yi sert bir şekilde uyardığı ve basına açıklama yapmamasını ve toplantılarda konuşmamasını istediği iddia edildi'' dedi.

KLASİK CÜMLELERİ DİLE GETİRMİŞTİ

Tam bu iddiaların gündeme geldiği dönemde Nebati, “Bayrak inmeyecek, ezan susmayacak” açıklaması yapmıştı.

BÜROKRASİ ÇIKIŞI GÜNDEM OLDU

Birkaç hafta önce de Fransa’da yatırımcılara yaptığı konuşmada, Nebati'nin, ''Bir problem mi yaşadınız? Rahat olun. Bize hemen ulaşırsınız. Bürokrasiyi alaşağı ederiz, arkamızda Cumhurbaşkanımız var rahat olun. Mevzuatı da değiştiririz'' ifadeleri de büyük tepki toplamıştı.

Yorumlar (0)
22
açık