Mehmet Barlas'tan çarpıcı öneri! Fiyat indirmeyenlere ilginç çözüm

Döviz kurundaki ani çekilme market fiyatlarına yansımazken Sabah yazarı Mehmet Barlas, bugünkü köşesinde ilginç bir öneride bulundu. Cumhuriyet döneminde "Milli Koruma Kanunu" olduğunu söyleyen Barlas, fiyat indirmeyenlere hapis cezasını gündeme getirdi.

Ekonomi 28.12.2021, 11:49 28.12.2021, 12:54
Mehmet Barlas'tan çarpıcı öneri! Fiyat indirmeyenlere ilginç çözüm

Döviz kurundaki büyük çakılma market fiyatlarına yansımadı. İndirim beklenirken birçok ürün, doların en yüksek seviyedeki fiyatıyla satılmaya devam ediyor...

Bu konuda "Kazıkçı tüccarlar" başlıklı yazı kaleme alan Sabah yazarı Mehmet Barlas, ilginç bir öneride bulundu. Cumhuriyet dönemi uygulamasını anımsatan Barlas, "Cumhuriyet döneminde ise devlet bu işe daha bilinçli el koydu ve "Milli Koruma Kanunu" çıkartılarak her maddenin fiyatını devlet belirlemeye başladı. Bu yasayı çiğneyenlere hapis cezaları verildi" ifadelerine yer verdi. 

Çarpıcı önerisini paylaştı

Devletin fahiş fiyat meselesini daha sert ve ciddi biçimde ele aldığını yazan Barlas, bu kesimin devletin kestiği para cezalarını göze aldığını belirterek, flaş önerisini paylaştı:

"Vatandaş olarak çarşıyı, pazarı gezdiğimiz zaman anormal uyumsuzluklar hemen göze çarpıyor. Yani et fiyatından başlayıp süte kadar uzanan ürün yelpazesinde vatandaşa yönelmiş kazıklar dayanılır gibi değil.

Peki bu fahiş fiyatlarla nasıl mücadele edilecek?

Sanırım Türkiye'yi yeni bir Milli Koruma Kanunu bekliyor. Ve buna da pek az kimse itiraz edecek."

Yorumlar (0)
0
hafif kar duşu