Nureddin Nebati: KKM ekonomimize katkı sağlayan bir enstrüman

Bakan Nebati, sosyal medyada hesabında Kur Korumalı Mevduat (KKM)'a yönelik, "Ülkemizde enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketleri ile mücadelemizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ekonomi 15.08.2022, 10:10
Nureddin Nebati: KKM ekonomimize katkı sağlayan bir enstrüman

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kur Korumalı Mevduat (KKM)'a yönelik eleştirilere sosyal medyadan yanıt verdi. 

Bakan Nebati'nin açıklamaları şöyle;

"Kur Korumalı TL Mevduat hesabı, milletimizin tasarruflarını döviz yerine Türk Lirası’na yatırmasını teşvik eden, bu sayede ekonomimize çok önemli katkı sağlayan bir enstrümandır.

Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu faydalı yatırım aracını tercih ediyor. Böylece hem ekonomik büyümemize katkı sağlıyor hem tasarruf ediyor hem de döviz kurlarında manipülasyon yapmak isteyen kötü niyetli güçlerin yoluna taş koyuyor.

Ülkemizde enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketleri ile mücadelemizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum."

Yorumlar (0)
20
açık