Özgür Özel'den asgari ücret açıklaması: Kabul etmiyoruz

Asgari ücrete yapılacak olan ara zam miktarı merak edilirken bir açıklama da CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den geldi. Özel, "Yüzde 40'tan aşağı bir oranı kabul etmiyoruz" dedi.

Ekonomi 29.06.2022, 17:18 29.06.2022, 17:26
Özgür Özel'den asgari ücret açıklaması: Kabul etmiyoruz

Özel, Gaziantep İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplanmasının önemli olduğunu ancak yapılacak zammın da enflasyon sebebiyle yaşanan kayıp kadar olması gerektiğini dile getirdi.

Özgür Özel: Selman'ın Türkiye ziyareti tam bir rezaletti, küstahlıktı

"KENDİSİNE YÜZDE 40 ZAM YAPTI, GERİ ÇEKMEK ZORUNDA KALDI'

"Ek bütçe Meclis’ten geçti. Cumhurbaşkanı ödeneği çıkarıldı. İlk geldiğinde çaktırmadan baz ödeneği yüzde 20, maaşına yüzde 40 zam yapıyorlardı. Bunu kamuoyuna söyledik. Günlerce sustu. İtirazlardan sonra dedi ki ‘Efendim o zaman ben bunu kendim için değil, maaşıma endeksli emekli Cumhurbaşkanları, milletvekilleri, bakanlar için…’ E çıkar dedik onları başka bir şeye bağla"

'U DÖNÜŞÜ'

"En sonunda yıllardır bu tip işlerde dediğinden geriye adım atmayıp, ‘Bende U dönüşü yok’ diyenin dün Meclis’te talep ettiği ödenek çıkarıldı. Yüzde 40 maaşına yaptığı zam, toplumsal duyarlılıktan dolayı geri alınmış oldu"

CHP'li Özgür Özel: Bizim istediğimiz zaman adaylarını açıkladılar. Ama biz  kendi istediğimiz zaman adayımızı açıklayacağız

'CHP OLARAK YÜZDE 40 ZAM BEKLİYORUZ'

"Kendine bu zammı layık görüyorsun da asgari ücretliye neyi layık görüyorsun diye soruyorduk. Susuyordu. Orada da ısrar ettik. Şimdi komisyonun toplanacağı önemli bir bilgidir. Ama sakın kimse dostlar alışverişte görsün diye asgari ücrete göstermelik bir şey değil… Enflasyondaki kayıp kadar zam yapmasını, asgari ücret için yüzde 40 zammı CHP olarak bekliyoruz."

Yorumlar (0)
32
az bulutlu