Pazar alışverişi yapan CHP'li Ali Mahir Başarır: Cesaretiniz varsa...

CHP'Lİ Ali Mahir Başarır, Mersin'de bir vatandaş birlikte pazar alışverişine çıktı. Mersin'de bir ev ile birlikte semt pazarına giden Başarır, 100 liralık bütçe ile sadece 7 kalem ürün alabildi.

Ekonomi 14.02.2022, 13:53 14.02.2022, 15:27
Pazar alışverişi yapan CHP'li Ali Mahir Başarır: Cesaretiniz varsa...

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin'de bir vatandaş birlikte pazar alışverişine çıktı.

'30 LİRAYA KABAK MI OLUR?'

Pazar alışverişine yumurta ile başlayan CHP’li Başarır, kabağın kilosunun 30 TL olduğunu öğrenince "30 liraya kabak mı olur" diyerek kabak almaktan vazgeçti. Patates ve soğan aldıktan sonra yeşillik, havuç, brokoli ve pırasa alarak alışverişi tamamladılar.

'1 KİLO DOMATES BİLE ALAMADIK'

Pazar alışverişini tamamladıktan sonra açıklama yapan CHP’li Başarır, “Güler Hanımla pazarda 100 TL ile alışveriş yaptık. Sağolsun pazarcılar da bol bol indirim yaptı. Ancak buna rağmen 7 kalem ürün alabildik. 1 kilo domates bile alamadık. Soğan, patates, havuç, yeşillik, yumurta, biraz brokoli ve tane ile pırasa alabildik. İşte insanların hali ortada” dedi.

'CESARETİNİZ VARSA ÇIKIN PAZARA'

İktidar ile halkın gerçek gündeminin çok farklı olduğunu vurgulayan CHP’li Başarır, “Buradan siyasi iktidar yetkililerine, bakanlara, milletvekillerine sesleniyorum: Cesaretiniz varsa çıkın pazarda alışveriş yapın. Ancak çıkamazlar. Kendileri de nasıl bir tepki ile karşılaşacaklarını gayet iyi biliyorlar. Bırakın pazarı sokağa çıkacak yüzleri yok” şeklinde açıklamada bulundu.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu