Türk balıkçılarına ateş açtılar: 1 yaralı

Yunanistan unsurları, İzmir'in Karaburun ilçesi açıkları ile Sakız Adası açıklarında avlanan bir Türk balıkçı teknesine ateş açtı. Açılan ateş sonucunda bir balıkçı yaralandı.

Ekonomi 23.02.2022, 10:35 23.02.2022, 10:46
Türk balıkçılarına ateş açtılar: 1 yaralı

Dün akşam saat saatlerinde Sakız Adası ile Karaburun arasında avlanan iki Türk balıkçı teknesine Yunanistan unsurları tarafından ateş açıldı. Açılan ateş sonucunda bir balıkçının bacağından yaralandığı bilgisinin gelmesi üzerine 112 acil sağlık ekibi ile birlikte olay mahalline Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi.

Olay mahalline ulaşan Sahil Güvenlik botları tarafından herhangi bir Yunan unsuru tespit edilemezken, bacağından saçma ile hafif yaralanan Türk balıkçıya ilk müdahale 112 acil sağlık ekibi tarafından Sahil Güvenlik botunda yapıldı. Yaralı balıkçı daha sonra Çeşme Devlet Hastanesine sevk edildi.

'İNSANLIK SUÇU'

Karaburun Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Savunmasız balıkçılara Yunan unsurları tarafından ateş açılması kabul edilemezdir, insanlık suçudur” ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)
17
açık