Twitter davası devam ederken: Musk, Tesla’dan hisse satıyor 

Elon Musk, Twitter ile girdiği yasal savaşı kaybederse ve sosyal medya platformunu satın almak zorunda kalırsa fonlara ihtiyacı olabileceğini kabul ettikten sonra Tesla'dan 6.9 milyar dolar değerinde hisse sattı.

Ekonomi 10.08.2022, 15:52 10.08.2022, 15:53
Twitter davası devam ederken: Musk, Tesla’dan hisse satıyor 

Tesla CEO'su Temmuz ayında Twitter'ı satın almak için 44 milyar dolarlık bir anlaşmadan çekildi uzaklaştı, ancak Twitter, anlaşmayı tamamlamasını talep eden bir dava başlattı. 

Durumu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla anlatan Musk, "Twitter'ın bu anlaşmayı gerçekleştirmeye zorlaması ve bazı öz sermaye ortaklarının başaramaması durumunda, Tesla hisselerinin acil satışından kaçınmak önemlidir" şeklinde kaydetti.

‘SATIŞLAR DEVAM EDECEK’ İDDİASI

Musk, anlaşmanın finansmanı için kendi parasının 30 milyar dolarından fazlasını taahhüt etti ve bunun 7 milyar dolarından fazlası teknoloji kralı Larry Ellison, Katar devlet yatırım fonu ve dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance de dahil olmak üzere bir grup ortak tarafından sağlandı. 

Dünyanın en zengin insanı olan Musk, Nisan ayında 8.5 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı ve o sırada başka bir satış planlanmadığını söylemişti. Ancak o zamandan beri hukuk uzmanları, Musk'ın satın almayı tamamlamaya veya anlaşmazlığı sert bir cezayla çözmeye zorlanması durumunda, muhtemelen daha fazla Tesla hissesi satacağını öne sürmüştü.

HUKUK UZMANLARI: MUSK’IN İŞİ ZOR

Geçen hafta Musk, Twitter’ı platformdaki spam hesaplarının sayısını kasten yanlış göstermekle suçlayarak karşı bir karşı dava açtı. Twitter, hizmetindeki spam hesaplarının sayısının, şu anda 238 milyonun biraz altında olan kullanıcı tabanının yüzde 5'inden az olduğunu belirtti. Hukuk uzmanları, Musk'ın bir yargıcı Twitter'ın bot hesap sorununun şirketin değerini önemli ölçüde değiştiren ve dolayısıyla anlaşmayı geçersiz kılan bir sorun olarak göstermekte zorlanacağını söyledi. (Guardian) 

Yorumlar (0)
23
açık