Ünlü ekonomist ‘hodri meydan’ diyerek çarpıcı dolar çıkışı yaptı

Halk TV'de Türkiye ekonomisine ilişkin açıklamalarda bulunan ekonomist Selçuk Geçer, dikkat çeken dolar iddiasında bulundu.  Geçer, "İddia ediyorum hodri meydan dolar şu anda 18 TL ve üzeri" dedi.

Ekonomi 05.02.2022, 10:45 05.02.2022, 10:50
Ünlü ekonomist ‘hodri meydan’ diyerek çarpıcı dolar çıkışı yaptı

Dolar kuru ve altın fiyatlarıyla ilgili yaptığı çarpıcı tahminlerle de tanınan Ekonomist Selçuk Geçer, katıldığı canlı yayın programında Türkiye’de 3 tane dolar kuru olduğunu ve şuanda dolar kurunun 18 TL olduğunu ileri sürdü.

Halk TV’deki “Perdenin önü arkası” programında konuşan Selçuk Geçer, gazeteci İsmail Saymaz’ın da aralarında bulunduğu programdaki diğer konuşmacılara dolar kurunun şu anda ne kadar olduğunu sordu. Selçuk Geçer’in sorusu karşısında biran duraksayan konuklar dolar kurunun o andaki değerini söyledi. Kurun 14 TL banından söyleyen konukların aksine Selçuk Geçer, bunun doğru olmadığını ve gerçekleri yansıtmadığını ileri sürdü. Geçer Türkiye’de 3 tane dolar kuru olduğunu iddia ederken “hodri meydan şuan dolar 18 TL” ifadelerini kullandı.


© / Selçuk Geçer Halk TV'de konuştu

'İDDİA EDİYORUM DOLAR ŞUAN 18 TL'

Geçer konuşmasında dolar kurunun 18 TL olduğuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“İddia ediyorum hodri meydan dolar şuanda 18 TL ve üzeri. Çünkü Türkiye’de 3 tane de dolar kuru var. Şimdi senin bir ekranda gördüğün döviz kuru var. Bir de maliyetlerdeki döviz kuru var. Adam bir ürün üretecek 13 TL’deki dolar kurunu değil 18 TL’deki dolar kurunu maliyetine yansıtıyor artık”

Yorumlar (0)
22
açık