Zamların ardı arkası kesilmiyor...

Dolar kurundaki sert yükseliş akaryakıta zam olarak yansıdı. Ancak dolardaki düşüş indirime yansımadı. Sektör kaynaklarının aktardığı bilgiye göre; bu geceden itibaren LPG'ye 30 kuruş zam yapılması bekleniyor.

Ekonomi 11.01.2022, 16:26 11.01.2022, 13:44
Zamların ardı arkası kesilmiyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Türk Lirasını koruma önlemleri sonrası doların düşmesine karşılık akaryakıt fiyatlarındaki yüksek fiyat ve zam furyası devam ediyor. Benzin, motorin ve otogaz zamları sürerken, bu gece otogaza 30 kuruş zam yapılması bekleniyor. 

ZAMLAR ART ARDA GELDİ

KRT'de yer alan haber göre; sektör kaynaklarını, otogazda satış miktarının yüzde 25 kadar azaldığını belirterek, “Genelde, otogazı alt gelir grubu tercih ediyordu. Otogaza, benzin ve motorine olduğu gibi art arda zam geldi. 10 TL’ye dayandı. Dar gelirli vatandaşlar, LPG alımını büyük ölçüde kesti. Bazıları da yakıt olarak LPG’den benzine geçti. Günlük bazda, LPG satışlarında gerileme yüzde 25’i buldu” ifadelerini kullandı. 

12 İNDİRİM, 46 ZAM!

Beş yüz binden fazla kullanıcının filtrelemelerine dayanan araştırmaya göre, 2021 yılında akaryakıt fiyatlarındaki zamlar dikkat çekilmiş; yıl boyunca akaryakıt fiyatlarında 12’si indirim, 46’sı zam olmak üzere toplamda 58 fiyat değişikliği olmuştu.

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu