20 Ağustos’ta gerçekleştirilecek genel seçimler için çalışmalarını sürdüren Fernando Villavicencio’ya bir mitingin ardından düzenlenen silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişi ve diğer altı zanlının Kolombiyalı olduğu kaydedildi. 

Uzun zamandır devlet ve suç çeteleri ile ilişkiyi ortaya koyan gazeteci olan Villavicencio’ya yönelik suikaste ilişkin yapılan açıklamada, ölü zanlının temmuz ayında silah suçundan gözaltına alındığı belirtilerek, diğer altı kişinin organize suç örgütlerine mensup olduğu eklendi. 

HAİTİ LİDERİ MOİSE'Yİ HATIRLATTI

İçişleri Bakanı Juan Zapata gazetecilere verdiği demeçte, "Polis şu anda bu iğrenç olayın planlayanları gözaltına almaya başladı. Bu suçun nedenini ve planlayıcılarını ortaya çıkarmak için tüm operasyonel ve soruşturma kapasitelerini kullanılacak" ifadelerini kullandı. 

Reuters haber ajansında yer alan habere göre, Kolombiya vatandaşlarının cinayete karışması, 26 Kolombiyalı ve iki Haitili-Amerikalıdan oluşan bir grup tarafından evinde öldürülen Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise'nin 2021'de öldürülmesini anımsatıyor.

SON DAKİKA! Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki ikinci görüşme, Hocalı'da başladı SON DAKİKA! Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki ikinci görüşme, Hocalı'da başladı

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER