AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 7 bin 500 TL'nin üstünde emekli maaşı olanlar için bir düzenleme yapılmayacağını duyurdu.

EN DÜŞÜK MAAŞ 7500 LİRA

Ünlü oyuncu seçimlerin ardından ülkeyi terkediyor Ünlü oyuncu seçimlerin ardından ülkeyi terkediyor

"En düşük emekli maaşı 7500 liraya çıkacak diyen Mustafa Elitaş, "Hem SSK'lılar hem BAĞKUR'lular hem de 2 milyon 250 bin EYT kapsamındaki vatandaşlarımız da buradan yaralanacak. Onların da emekli maaşı 7500 liraya çıkacak. 11 milyona yakın bir vatandaşın bundan yararlanacağını tahmin ediyoruz. 6 milyona yakın vatandaşımız 2 bin liraya yakın bir rakam artışından yararlanacak. Geçici işçilerin çalıştığı kurumlarda kadrolu olabilmeleri için düzenleme yapıyoruz" dedi.

KANUN NE ZAMAN GÖRÜŞÜLECEK?

Elitaş, "Bugün kanun teklifini veriyoruz, Plan Bütçe Komisyonu Başkanımızın annesi rahmetli olmuştu, salı günü gelirse komisyonda görüşme başlar. Muhalefetin de buna olumlu bakacağını, hızlı şekilde geçeceğini tahmin ediyoruz. İnşallah önümüzdeki hafta sonunda bu konuyu bitiririz. 7500 lira altında maaş alan kimse onların maaşı 7500 liraya çıkarılacak, 7500 lira üzerindeki maaşlar aynı kalacak" diye konuştu.

Bayram ikramiyesiyle ilgili soruya "Şu anda bayram ikramiyesiyle ilgili bize gelen bir bilgi yok. Cumhurbaşkanımız açıkladı, böyle bir şey varsa gereğini yaparız" dedi.