Bloomberg verilerine göre Elon Musk, Amazon’un kurucusu ABD’li girişimci Jeff Bezos’tan sonra net varlığı 200 milyar doların üstüne çıkan ikinci isimdi.

TESLA HİSSELERİ DÜŞMEYE BAŞLADI

Aynı zamanda roket firması SpaceX ve elektrikli araç üreticisi Tesla’nın da üst yöneticisi olan Elon Musk, yakın zamanda sosyal medya platformu sosyal medya hesabını 44 milyar dolara aldıktan sonra, bu şirkette de koltuğa oturmuştu. Musk, sosyal medya platformunu satın aldıktan sonra zamanının büyük bölümünü bu şirkete ayırınca Tesla hisseleri düşmeye başladı.

SOSYAL MEDYA PLATFORMUNU ALMAK İÇİN HARCAMA YAPTI 

Bloomberg Milyarderler Endeksi‘ne göre Musk’ın serveti 137 milyar dolara kadar indi. Musk yıl boyunca Tesla hisselerini de parça parça sattı. Ajanslara yansıdığına göre nisandan bu yana 23 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı ki bunun büyük bölümünü sosyal medya platformunu almak için harcadı. Musk’ın Space X’teki payı bugün 44,8 milyar dolar seviyesinde.

Sudan ve İsrail barış anlaşması imzalıyor Sudan ve İsrail barış anlaşması imzalıyor

DÜNYANIN EN ZENGİN İNSANIYDI

Bu rakam ABD’li girişimcinin Tesla’daki 44 milyar dolarlık payını geçmiş durumda. Bloomberg’e göre bu şirkette hala yaklaşık 27,8 milyar dolarlık opsiyon hakkı bulunuyor. Elon Musk net varlığı 4 Kasım 2021’de 340 milyar dolara ulaştığında dünyanın en zengin insanı olmuştu. Bu ünvanını iki hafta önce Louis Vuitton’ın çatı şirketi LVMH’nin CEO’su Bernard Arnault ve ailesine kaybetti.