Geçtiğimiz yıl satın aldığı sosyal medya platformunda tepki çeken birçok değişikliğe imza atan Musk yönetimi, bu kez siyasi reklam yasağının kaldırıldığını duyurdu. 

2019 yılındaki CEO Jack Dorsey yönetiminde alınan kararda, “Politik mesajların ulaşması için para ödenmesinin doğru olmadığını ve olumsuz sonuçlara yol açabileceği” ifade edilerek Twitter’daki tüm siyasi reklamların küresel ölçekte yasaklandığı duyurulmuştu. 

Sicilya mafyasının en önemli isimlerinden biriydi... 61 yaşında kanserden öldü Sicilya mafyasının en önemli isimlerinden biriydi... 61 yaşında kanserden öldü

‘YANLIŞ VE YANILTICI İDDİALAR HARİÇ’

Şimdilerde X olan dev platformda alınan kararda, ABD’de başlamask üzere dünya genelinde siyasi reklamlara izin verileceğini bildirdi. Sürpriz karar X’in resmi hesabından duyurulurken, kararın Musk’ın sürekli dile getirdiği “ifade özgürlüğüne olan bağlılığı” sebebiyle alındığı kaydedildi.

Duyuruda ayrıca, X politikalarıyla, seçimlere olan güveni sarsmayı amaçlayan sahte iddialar da dahil olmak üzere yanlış veya yanıltıcı bilgilerin tanıtımının yasaklanacağı ileri sürüldü.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER