2023 Kadınlar Dünya Kupası finalinde İngiltere’ye karşı 1-0 galip gelen İspanya’nın tek golünü kaydeden yıldız sağ bek Olga Carmona, futbol tarihine adını altın harflerle yazdırdıktan sonra acı haberi aldı. 

Carmona’ya maçın ardından babasının öldüğü söylenirken, İspanya Futbol Federasyonu’nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Futbolcu acı haberi Dünya Kupası finalinin ardından öğrendi. Derin bir acı içinde olan Olga ve ailesine en içten kucaklamalarımızı gönderiyoruz. Seni seviyoruz Olga, sen İspanyol futbolunun tarihisin” ifadeleri kullanıldı. 

REAL MADRİD’İN GENÇ YILDIZI

23 yaşındaki Carmona, golü daha önce gömleğinde annesi hayatını kaybeden bir arkadaşına hitaben olduğunu söylediği "Merchi" yazan bir mesajı açıklayarak kutlamıştı.

Filenin Sultanları, olimpiyat vizesini aldı! Tebrikler Atatürk'ün kızları Filenin Sultanları, olimpiyat vizesini aldı! Tebrikler Atatürk'ün kızları

Defans oyuncusu, uzun süredir İspanyol futbolunun en erken gelişmiş yeteneklerinden biri olarak görülüyor. Geçen yıl Kadınlar Avupa Şampiyonası’nda Danimarka ve İngiltere'ye karşı etkileyici performanslar sergileyen oyuncu, geçen sezon Real Madrid formasıyla 100 maça çıktı.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER