'Kılıçdaroğlu, İnce'yi ziyaret edecek' iddiası yalanlandı 'Kılıçdaroğlu, İnce'yi ziyaret edecek' iddiası yalanlandı

Adaylık tartışmaları devam ederken Cemal Enginyurt, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yıpratılmak istendiğini söyleyerek, "Hiç kimse heveslenmesin, bu masa dağılmayacaktır" dedi.

'BU MASA DAĞILMAYACAK'

TELE1 televizyon kanalında Ülkü Çoban'ın sunduğu Gün Ortası programında Altılı Masa’daki son gelişmelere dair değerlendirmelerde bulunan Cemal Enginyurt, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yıpratılmak istendiğini söyleyerek, "hiç kimse heveslenmesin, bu masa dağılmayacaktır" dedi.

'ŞAHSİ GÖRÜŞLER PARTİYİ BAĞLAMAZ'

Altılı Masa’da herhangi bir kriz ya da problem olmadığını ifade eden Enginyurt, Akşener’in partisini bilgilendirmek için böyle bir davranışta bulunduğunu söyledi. Atılan ve silinen tweetlerin insanların şahsi görüşleri olduğunu ve o kişiyi bağlayacağını ifade ederek, "Şahsi görüşler asla partiyi bağlamaz" dedi.

'BU SEÇİM SIRADAN BİR SEÇİM DEĞİL'

"Bu Masa, sağ-sol masası değildir" diyen Enginyurt, "bu masa, sen ben kavgasının yapıldığı bir masa değildir. Bu seçim sıradan bir seçim değildir. Bu seçim Cumhuriyetle hesaplaşmak isteyenlerle Cumhuriyete sahip çıkanların seçimidir. Bu seçim Mustafa Kemal Atatürk’e ‘zalim’ diyenlerle, sarı saçlı mavi gözlü dev adam Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gidenlerin seçimidir. Bu seçim ezilenlerin halk mücadelesinin seçimidir. Bu seçim emeklilerin emek mücadelesi seçimidir. İşsizlerin, taşeronda kadro bekleyenlerin seçimidir…" ifadelerini kullandı.

14 MAYIS'I İŞARET ETTİ

Enginyurt, "Kazanacak aday" tartışmasına dair de, "bu memlekette kazanacak aday bellidir. Millet İttifakı’nın ortaya koyduğu aday, kazanacak adaydır ve Cumhuriyet kazanacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gidenler kazanacaktır. Allah’ın izniyle Millet kazanacak, Millet İttifakı kazanacaktır” ifadelerini kullandı. "Herkesin gönlü rahat olsun, bu masa dağılmayacaktır. Dağılmasını bekleyenler de hüsranla karşı karşıya kalacaklar, el mi yaman bey mi yaman 14 Mayıs’ta görecektir Recep Tayyip Erdoğan!" sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.
(KAYNAK)