Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, dün akşam gerçekleşen görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkileri ele alındı.

ERDOĞAN RAMAZAN TEBRİĞİNİ KABUL ETTİ

Görüşmede Ramazan tebriğinde bulunan İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un tabriğini kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musevilerin Nisan ayındaki Hamursuz Bayramı'nı kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde gösterdiği dayanışma ve destek dolayısıyla İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’a teşekkür ederek, Türkiye-İsrail arasındaki ilişkileri güçlendirmeye yönelik kararlılığı muhafaza ettiklerini belirtti.

İddia: İmamoğlu bu akşam değişim ve mücadele ateşini yakma çağrısı yapabilir İddia: İmamoğlu bu akşam değişim ve mücadele ateşini yakma çağrısı yapabilir

BARI ŞERİA VURGUSU

Ramazan ayı yaklaşırken Batı Şeria'da artan saldırı ve şiddet eylemlerinden duyduğu kayhıyı belirten Erdoğan, Mescid-i Aksa'nın tarihi statüsü ve maneviyatına yönelik tahrik ve tehditlere izin verilmemesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’a sükûneti ve statükoyu muhafaza yönünde bugüne kadar sergilediği çabalar için teşekkür etti.