Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep İstasyon Meydanı'nda Gaziray, Büyükşehir yatırımları, 70 fabrika ile yapımı tamamlanan projelerin açılış törenine katıldı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Sordum, şu anda İstasyon Meydanı'nda ne kadar Antepli var? Resmi rakam verdiler, şu an itibarıyla 60 bin. Gelişler devam ediyor dediler. Köken, inanç, meşrep farklılıkları üzerinden bölünmek, parçalanmak, kamplaşmak felaketimizdir. Hakkın ve hakikatin rotasından asla sapmadan mücadeleyi yürütmek mecburiyetindeyiz.
Gaziantep, Türkiye Yüzyılı'nı birlikte inşa etmeye hazır mıyız? 2023'te güvenli, huzurlu, müreffeh Türkiye için seferber olmaya hazır mıyız? Evlatlarımıza bırakacağımız en değerli miras olan 2053 vizyonuna sahip çıkmaya hazır mıyız? Türkiye düşmanlarının heveslerini bir kez daha kursaklarında bırakmaya hazır mıyız? 

Törende CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İngiltere'nin başkenti Londra'da ki seyahatinden yaptığı paylaşımlar hakkında da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bu zatın gece yarıları yayınladığı her video, kürsülerdeki her konuşma, her provokasyon Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak isteyenlere malzeme verme amacı taşıyor' ifadelerini kullandı.

Levent Göktaş hakkında yeni gelişme: Bulgaristan'dan red Levent Göktaş hakkında yeni gelişme: Bulgaristan'dan red

'NERELERE GİTTİĞİNİN FARKINDA MISIN?'

Birileri kıta kıta geziyor. ABD olmadı İngiltere, İngiltere olmadı Almanya. Sanırsanız ki ülkenin hayrına iş yapacak. Dönüşte yediği hamburgerden başka anlatacağı yok. Ama hesabını vermediği pek çok nokta var. Temiz para arıyormuş, gittiği yer sömürenlerin kapısı. Ya sen ne yapıyorsun? Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal bu ülkeyi Düyûn-ı Umûmiye'lerden, biz de IMF görünümlü kenelerden kurtardık. 

'TÜRKİYE'Yİ KÖŞEYE SIKIŞTIRMAK İSTEYENLERE MALZEME VERME AMACI TAŞIYOR'

Bu kardeşiniz IMF ile kapıları kapattı mı? Artık bizim IMF'le herhangi bir işimiz yok. CHP, IMF'in temsilcileriyle İstanbul'da bir araya geldi. Bizim onlarla işimiz yok. Biz kendimize yeteriz. Gücümüz var. Artık o kapılarda işimiz yok. Şimdi bu zat ülkemizi aynı fasit daireye sokmak için dört dolanıyor. Bu zatın gece yarıları yayınladığı her video, kürsülerdeki her konuşma, her provokasyon Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak isteyenlere malzeme verme amacı taşıyor.

'FIRSAT VERMEYECEĞİZ'

Aklıbaşında kim ülkenin kapanmış yarasını açar? Aklıbaşında kim uyuşturucu ile ülkesini zikreder? Kim mahkemelerde hakimlerin üzerine yürür? CHP'nin milletvekilleri mahkemede hakimlerin üzerine yürüyor. Bu şaşırmış ya. Şimdi yargıdayız, bunların hesabını soracağız. Bunlar proje ürünü hamlelerdir, bunlar da proje ürünü elemanlardır. Şimdi aynı bedelleri önümüze getirmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

'YAPAMAYACAKLAR'

Bunlarda öyle bir tiyniyet var ki hem ülkeyi kana bulayanları sırtlarına taşırlar, hem de aynı ithamla ülkeyi kaşırlar. Partilerinin Cumhuriyet'le yaşıt olduğunu söylerler ama Cumhuriyet'e faydaları yoktur. Belediyelerde bunu yaptılar. Şimdi aynı projeyi hükümet seviyesinde işletmenin peşindeler. Yapamayacaklar. Milletimiz geçtiğimiz 15 seçimde olduğu gibi 2023'te de bu oyunu bozar.

'ULAŞIM İHTİYACININ KARŞILANMASINA BÜYÜK KATKISI OLACAK'

"Buraya Gaziray ile geldik. Gelişen ve büyüyen Gaziantep'in şehir içi ulaşım ihtiyacının karşılanmasına büyük katkısı olacak proje. Onunla buraya geldik. Gaziray'la buraya geldik. Yeraltından geçen 5 kilometrelik bölümünün üzerini belediyemiz, spor ve oyun üniteleri ile ışıklandırması ile yeşil alanlarıyla çok güzel bir park olarak düzenledi. Bu güzel parkın da şehrimize hayırlı olmasını diliyorum."

"Buradan bir de müjde vereyim. Gaziray'ı ne yapalım? Ne kadar bedava olsun. Yılbaşına kadar Gaziray'ı ücretsiz yapalım. Tamam."

'ONU BİLE BECEREMEDİLER'

Gaziantep'in geldiği yer bir elin nesi var iki elin sesi var sözünün en somut örneğidir. 2 yıl önceki ziyaretimizde Gaziantep'te 300 fabrikayı birden hizmete açmıştık. Muhalefet gelip fabrika saymaya kalkmıştı. Onu bile beceremediler. Bugün de 77 fabrikanın açılışını yapıyoruz. 

Büyümeyi başaran bir Türkiye var. Bu Türkiye şu anda dünyaya bir örnek. Gaziantep'in sanayicisi çok farklı. Türkiye ekonomi noktasında dünyaya örnek bir hale geldi. Büyük ve güçlü Türkiye konusunda hala ikna olmayanlar varsa da Anteplilerin hak ettikleri cevabı vereceğinden endişe duymuyorum. Gaziantep'te hükümetlerimiz döneminde toplam 52 buçuk milyar lira tutarında yatırım yaptık. 

Polemik Haber