Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

1 börek, 1 ayran ve 1 çaya gelen hesap isyan ettirdi 1 börek, 1 ayran ve 1 çaya gelen hesap isyan ettirdi

Erdoğan, TBMM'de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "sahipsiz sokak hayvanlarının uyutulması" ile ilgili tartışmalara değinerek, şunları söyledi:

"Hazırlıkları devam eden kanun teklifi ile köpek bakımevi olmayan yerlerde hemen bakımevleri kurulacak, sahipsiz hayvanlar bu bakımevlerinde tutulacak. Ayrıca sahiplenilmeleri için kampanyalar yapılacak. Sahiplenilen hayvanlar kısırlaştırılacak, aşılanacak ve çip takılarak sahibine teslim edilecek. Bundan sonra da çok sıkı takip edilecek. Biz istiyoruz ki barınaklara alınan tüm hayvanlar sahiplenilsin. Özellikle hayvanseverlerimizin bu süreçte barınaklardaki köpekleri sahiplenmek sureti ile daha fazla sorumluluk alacaklarına inanıyoruz. Aynı şekilde belediyelerin, yasanın kendilerine yüklediği görevleri en güzel şekilde yerine getirerek sürece olumlu katkı sağlamasını bekliyoruz. Eğer bunu başarabilirsek bir sonraki adıma da ihtiyaç kalmayacağını düşünüyoruz."