HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu: Sonuçları önemli ölçüde etkiledik HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu: Sonuçları önemli ölçüde etkiledik

İskenderpaşa Cemaati Lideri ve Sağduyu Partisi Kurucusu  Muharrem Nureddin Coşan, Cumhurbaşkanı Seçimi'ne ilişkin Türk halkına hitaben mesaj yayımladı.

Coşan, mesajında Türkiye Yüzyılı vurgusu yaparak, Erdoğan'ı destekledi.

VERGİDEN MUAF OLMUŞLARDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İskenderpaşa Cemaati’nin vakfını vergiden muaf tutmuştu.

Ayrıca, AK Partili Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun abisi Mahmut Göksu’nun vakfına da izinsiz yardım toplama hakkı verilmişti. 

MUHARREM NUREDDİN COŞAN'IN GEÇMİŞİ

Muharrem Nureddin Coşan 2 Haziran 1963; Ankara doğumlu.  Server Grubu Onursal Başkanı ve İskenderpaşa Cemaati lideri. Aynı zamanda Sağduyu Partisi kurucusu.

Babası Mahmud Esad Coşan, dedeleri Mehmed Zahid Kotku ve Halil Necati Coşan.

1981 yılında Ankara İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde eğitim aldıktan sonra Suudi Arabistan Kral Fahd Üniversitesi Arap Dili Enstitüsü’nde Arapça eğitimi gördü. Buradaki öğreniminden sonra New York’taki The College of Saint Rose’da işletme bölümünden lisans ve yüksek lisans diplomaları aldı.

Türkiye’ye döndükten sonra bir süre ticarî faaliyetlerde bulundu. Daha sonra, babası Mahmud Esad Coşan'ın isteği üzerine, grubun sosyal ve iktisadî kuruluşlarının yönetimini üstlendi

1988 yılında evlenen Muharrem Nureddin Coşan, iki çocuk babası ve bir torunu var.

Arapça ve İngilizce biliyor.