Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın radarındaki Mourinho, sessizliğini bozdu Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın radarındaki Mourinho, sessizliğini bozdu

Uzun yıllar hakemlik yapan Ali Palabıyık, 13 yaşındaki bir çocuğa 2022 yılında oynanan Galatasaray-Alanyaspor maçında aldığı kararlar nedeniyle hakaret ettiği için dava açtı. İddianamede 13 yaşındaki B.C.B.’nin “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçunu işlediği ve kamu davasının açılması için yeterli şüphenin olduğu vurgulandı.

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre açılan davada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 26 Mart 2024’te iddianame hazırlandı. İddianamede, Palabıyık’ın 2022 yılında Galatasaray-Alanyaspor maçını yönettiği ve 13 yaşındaki B.C.B. isimli bir çocuğun Palabıyık’ın kişisel telefonuna hakaret içerikli mesaj gönderdiği dile getirildi. Ardından da Palabıyık’ın çocuktan şikâyetçi olduğu belirtildi.

PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

İfadesi alınan çocuk, Palabıyık’ın telefon numarasını internetten bulduğunu kaydederken attığı mesajdan pişman olduğunu söyledi.

Çocuk hakkında bir de Adli Tıp’a rapor hazırlatıldı. Raporda, çocuğun eyleminin hukuki anlam ve sonuçlarını algılayıp, davranışlarını yönlendirme yeteneğinin yeterince gelişmiş olduğu belirtildi. İddianamede 13 yaşındaki B.C.B.’nin “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçunu işlediği ve kamu davasının açılması için yeterli şüphenin olduğu vurgulandı.