İstihbarat ajansı, Apple'ın bulut sisteminde depolanan dosyalar için yeni korumalar da dahil olmak üzere önümüzdeki aylarda tanıtılacak birkaç "gelişmiş güvenlik özelliğini" duyurmasından kısa bir süre sonra alarm vererek Washington Post'a "uçtan uca tehditle derinden ilgilendiğini" açıkladı.

HUKUK MÜCADELESİ

Adı açıklanmayan bir FBI sözcüsü yaptığı açıklamada, "Bu, Amerikan halkını siber saldırılar ve çocuklara yönelik şiddetten uyuşturucu kaçakçılığı, organize suç ve terörizme kadar çeşitli suç eylemlerinden korumamızı engelliyor. Bu siber güvenlik çağında ve 'tasarım gereği güvenlik' taleplerinde, FBI ve kolluk kuvvetleri ortaklarının 'tasarım gereği yasal erişime' ihtiyacı var” dedi. 

ABD ve müttefik kolluk kuvvetleri uzun süredir teknoloji şirketlerinden tüm cihazlara açık erişim sağlamalarını talep ediyor. FBI, şirkete baskı yapsa da, Apple istekleri reddediyor. Durum nedeniyle, şifreleme merkezli uzun bir hukuk savaşı başladı. 

ABD’den Çin’i kızdıracak hamle: O ülkede 30 yıl sonra ilk büyükelçilik ABD’den Çin’i kızdıracak hamle: O ülkede 30 yıl sonra ilk büyükelçilik

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER