Başantrenörlük görevi için Dimitris Itoudis ile anlaşan Fenerbahçe Beko'da beklenen ayrılık gerçekleşti. Takımın yıldız ismi Jan Vesely takımdan ayrıldığını açıkladı.

Yıldız oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı duygusal paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Bu kelimeleri yazmak benim için çok zor. 8 yıllık birliktelik sonrası yolun sonuna geldik. Hayatımda en önemli anıları İstanbul'da gerçekleşti.

'İSTANBUL VE FENERBAHÇE BENİM EVİM'

Burada evlendim, oğlum İstanbul'da doğdu. Dünyanın en muhteşem taraftarı önünde Euroleague'i kazandık. Fenerbahçe her zaman kalbimin derinliklerinde olacak. Tekrar bir gün F.Bahçe'ye dönmek için sabırsızlanıyorum. Çünkü İstanbul ve Fenerbahçe her zaman benim evim olarak kalacak."

Vesely, 2014'ten bu yana Fenerbahçe forması giyiyordu.

KULÜPTEN AÇIKLAMA GELDİ

Fenerbahçe de resmi internet sitesinden Vesely'ye veda mesajı yayımladı. Sarı-lacivertlilerden yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

"2014-15 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Jan Vesely ile yollarımız ayrılmıştır.

Değerli sporcumuz, sona eren sözleşmesinin yenilenmesi için uzun süredir devam eden görüşmelerin ardından kariyerinde yeni bir maceraya atılmak istediğini Kulübümüze iletmiştir.

Formamızı giydiği süre boyunca takım kimliğimizin en önemli parçalarından biri olan ve Fenerbahçe Beko’nun sembol isimlerinden biri haline gelen Jan Vesely, adını Fenerbahçe basketbol tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

Kıymetli sporcumuzun Fenerbahçe basketboluna yaptığı katkılar, camiamız tarafından hiçbir zaman unutulmayacak ve Ülker Spor ve Etkinlik Salonu, Vesely’i her zaman en içten şekilde ağırlamaya devam edecektir.

Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Jan Vesely’e, Kulübümüze katkıları için teşekkür eder, kariyerinin yeni sayfası için kendisine başarılar dileriz.

'Jan Vesely, unutma ki formamıza iz bırakanlar unutulmazlar…'"