Sezonu 26 Temmuz 2023’te açan, 11 Nisan 2024 itibarıyla Süper Kupa hariç 49 resmi maçı çıkan Fenerbahçe’de değişmeyen tek şey sakatlık kabusu...

Sözcü'den İrfan Yirmibeş'in haberine göre, son olarak Olympiakos deplasmanında Tadic, İrfan Can ve Becao sakatlık yaşadı ancak Jayden Oosterwolde çok daha büyük bir şoku yaşadı; yaşattı. Sahayı sedyede terk eden Hollandalının durumu dün belli oldu. Neyse ki korkulan olmadı. Yani başarılı futbolcunun diz bağlarında bir kopma saptanmadı ancak sağ dizde menisküs yırtığı tespit edilen Oosterwolde sezonu kapattı.

Kontratı biten Rachid Ghezzal, Beşiktaş'a gözyaşlarıyla veda etti Kontratı biten Rachid Ghezzal, Beşiktaş'a gözyaşlarıyla veda etti

SAKATLIKLARIN FATURASI AĞIRLAŞTI

Oosterwolde ile birlikte Fenerbahçe’deki sakatlıkların faturası ağırlaştı. Sarı-lacivertli takımda düzenli oynayan isimlerden sadece altısı geride kalan 10 ayda sakatlanmadı. Onun dışında 23 farklı futbolcu en az bir maçı kaçıracak şekilde sakatlık yaşadı. Pek çoğu birden fazla sakatlık nedeniyle birden fazla maç kaçırdı. Sakatlanan isimlere bakıldığında ise 17 oyuncunun adalede problem yaşadığı görülüyor. Bu oyuncular; sertleşme, zorlanma ve yırtık nedeniyle takımlarını yalnız bıraktı.

ELEŞTİRİLERİN DOZU ARTTI

Sık sık adale ve kasık sakatlıklarının yaşanması, sakatlık yaşayan futbolcuların geç dönmeleri, dönüşte de yeniden sakatlık yaşamaları hem sağlık heyeti hem de atletik performans antrenörünü hedef tahtasına oturtuyor. Ayrıca teknik heyetin uyguladığı antrenman programı konusunda eleştirileri beraberinde geliyor.