Melih Gökçek'in oğlu, AK Parti Milletvekili Osman Gökçek TBMM'deki konuşmasında CHP Milletvekili Mahmut Tanal’a, terör örgütü PKK’nın Kılıçdaroğlu’nu desteklerken seslerinin çıkmadıklarını söyledi. Söz alan Mahmut Tanal ise Gökçek'e yönelik Terör örgütünün okullarından mezun olan sen değil misin? diye yanıt verdi.

"TERÖR ÖRGÜTÜ OKULUNDAN MEZUN OLAN SEN DEĞİL MİSİN?"

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, terör örgütü PKK’nın seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini iddia eden AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek’e “Terör örgütünün okullarından mezun olan adam sen değil misin?” diye sordu.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı. Toplantıda eski ABB Başkanı Melih Gökçek’in oğlu ve AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek ile CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal arasında tartışma yaşandı.

"BABANIN PARSEL PARSEL SATTIKLARINI ANLATSANA"

Gündem dışı konuşmalarda söz alan Osman Gökçek’in olan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini söylemesi üzerine Mahmut Tanal, “Babanın parsel parsel sattıklarını anlatsana” ifadelerini kullandı.

Gökçek ise Tanal’a, “Keşke bu sesinizi seçim öncesi PKK terör örgütü Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklerken de çıkarsaydınız. Keşke bu sesinizi arkadaki Türk bayrağını kaldıran danışmanlara da çıkarsaydınız” dedi.

BEKİR BOZDAĞ’A MÜDAHALE TALEBİ

Gökçek’in sözleri üzerine söz alan CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal ise birleşimi yöneten Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ’a, “Bir terör örgütü ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanını aynı kefeye koyamaz” diyerek müdahale etmesini istedi.

Söz alan CHP’li Tanal, Osman Gökçek’e, “FETÖ okullarında okuduğunu” söyleyerek, “Terör örgütü arıyorsan, terör örgütünün okullarından mezun olan adam sen değil misin? Gırtlağına kadar haram lokma var senin midende” dedi.

Belediye MHP'den CHP'ye geçti: Bahçeli huzurevini geri aldı Belediye MHP'den CHP'ye geçti: Bahçeli huzurevini geri aldı

Tartışmaların uzaması üzerine, Bekir Bozdağ araya girerek sonlandırdı.

Osman Gökçek, yayın koordinatörü olduğu Beyaz TV'de bir programda okulu için, “O hizmetin içerisinde birçok arkadaşım var. Ama şimdi hiç biriyle görüşmüyoruz. Samanyolu Koleji mezunuyum” demişti.