İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, dün Cumhurbaşkanı Sarayı'nda gerçekleşen Kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a istifasını sunduğu iddia edildi.

Milli Gazete'de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevden "affını" isterken Erdoğan'ın bu talebe ne cevap verdiği henüz bilinmiyor.

Haberde, "Kulislerden edinilen bilgilere göre Erdoğan'ın Soylu'nun affını kabul ettiğini belirtirken, bazı çevreler bu talebi şimdilik cebinde beklettiği ifade ediliyor" denildi.

Erkan Baş'tan çok sert tepki: Bu zihniyetin oyunu isteyenin de Allah belasını versin Erkan Baş'tan çok sert tepki: Bu zihniyetin oyunu isteyenin de Allah belasını versin

FARUK ÇELİK İDDİASI

Milli Gazete muhabiri Bünyamin Güler, geçtiğimiz günlerde TV5 ekranlarında konuk olduğu programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yerine AK Parti'den bir ismin İçişleri Bakanlığı'na getirileceğini öne sürmüştü.

Güler, "Faruk Çelik çağrılıp görüşülmüş. Faruk Çelik de bütün ekibine haber vererek İçişleri Bakanlığı’na hazırlanıyor. Yakın ekibi bugün yarın Faruk Çelik’in İçişleri Bakanlığı görevine getirileceği an meselesi diyor" ifadelerini kullanmıştı.

SOYLU'NUN YAKIN ÇEVRESİNDEN İLK AÇIKLAMA

Gazeteci Barış Yarkadaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa ettiği iddiasına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. 

Yarkadaş, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ekibi, medyada yer alan “Soylu istifa etti” haberlerini yalanlıyor. Bakanın görevinin başında olduğu ifade ediliyor."