Avukat Vural Ergül, haberi kişisel sosyal medya hesabından Gazeteci Cengiz Erdinç gözaltına alındığını duyurdu.

İş insanı Serdar Sözbir'e İstanbul'da silahlı saldırı İş insanı Serdar Sözbir'e İstanbul'da silahlı saldırı

Ergül paylaşımında, "Gazeteci Cengiz Erdinç gözaltına alındı..." ifadelerini kullandı.

Erdinç'in Avukatı Vural Ergül, Balıkesir’deki evinden alınan Cengiz Erdinç'in Ankara’ya götürüldüğünü söyledi. Ergül, Erdinç'in yargıdaki yolsuzluk haberleriyle ilgili paylaşımı ve televizyonda konuyla ilgili görüşlerini aktarmasından dolayı gözaltına alındığını söyledi. Vural Ergül, Tolga Şardan'ın dün tutuklanmasına da atıfta bulunarak, "Gazeteciler artık tekzip edilmek yalanlanmak yerine tutuklanıyorlar" dedi.

BİRGÜN GAZETESİ'NE SORUŞTURMA AÇILDI

Pasifik İnşaat’ın sahibi ve AK Partili vekilin eşi Fatih Erdoğan, kendisi hakkındaki haberler nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise, BirGün'e "dezenformasyon" soruşturması başlattı.

Pasifik İnşaat’ın sahibi Fatih Erdoğan’ın şikâyetiyle BirGün Gazetesi'ne dezenformasyon soruşturması başlatıldı. Aynı zamanda AK Parti Milletvekili Asuman Erdoğan’ın da eşi olan Fatih Erdoğan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Aralık 2022 tarihinde BirGün Muhabiri İsmail Arı imzasıyla “AK Partilinin eşinden milyarlık vurgun!” başlığıyla ve 6 Ocak 2023 tarihinde BirGün Haber Müdürü Uğur Şahin imzasıyla "Erdoğanlar’ı üzecek karar: Yağmaya fren" başlığıyla yayımlanan haberler nedeniyle dava açılmasını talep etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise Erdoğan’ın şikâyetiyle birgun.net Yayın Koordinatörü Uğur Koç, Haber Müdürü Uğur Şahin ve BirGün Muhabiri İsmail Arı hakkında soruşturma başlattı. BirGün çalışanları, "Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” ile “iftira ve hakaret” suçlarını işledikleri iddiasıyla ifadeye çağrıldı.