Çin’in Ulusal İstatistik Bürosu’ndan (NBS) yapılan açıklamada, "işgücü anketi istatistiklerini daha da iyileştirme ve optimize etme" ihtiyacı gerekçe gösterilerek bu aydan itibaren artık yaş grubuna özel işsizlik verilerini yayınlamayacağı duyuruldu.

NBS Sözcüsü Fu Linghui, "Bu ağustostan itibaren, ülke genelinde gençler ve diğer yaş grupları için işsizlik oranlarının açıklanması askıya alınacak" dedi.

‘TOPARLANMA PLANI ŞART’

Son haftalarda ekonomik yavaşlama belirtileri artarken, birçok uzman faaliyeti artırmak için geniş çaplı bir toparlanma planı çağrısında bulunurken, şu an için yetkililer hedeflenen önlemlere ve özel sektöre yönelik destek beyanlarında bulunarak somut desteklerden uzak bir yol izlediği belirtiliyor. 

Dünyanın en katı yasağı olabilir! Sigarayı tamamen yasaklıyorlar Dünyanın en katı yasağı olabilir! Sigarayı tamamen yasaklıyorlar

YÜZDE 5’LİK HEDEFE ULAŞMAK ZOR

Son veriler, Çin'in yıl için belirlenen yüzde 5'lik büyüme hedefine ulaşmak için mücadele edebileceğini gösteriyor. Resmi rakamlara göre, dünyanın en büyük ikinci ekonomisi 2023'ün ilk ve ikinci çeyreği arasında sadece yüzde 0,8 büyüdü.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER