Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bakanlık merkez ve taşra teşkilat birimlerinde istihdam edilmek üzere 11 bin 455 sözleşmeli personel alınacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada büro personeli, psikolog ve destek personeli (temizlik) için başvuruların, 28 Ağustos – 01 Eylül 2023 tarihlerinde, koruma ve güvenlik görevlisi, destek personeli (bakım-onarım) için ise  28 Ağustos – 6 Eylül 2023 tarihlerinde yapılabileceği belirtildi.

Alımların Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından adaylar başvurularını a e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden elektronik ortamda yapabilecek.

Yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye’nin dört bir yanında tesis yapıldığını belirterek, “Hem gençlerimiz hem de sporcularımız için en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Bu amaçla Bakanlığımızda istihdam edilmek üzere toplamda 11 bin 455 yeni personel alımı gerçekleştireceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ailemiz büyüyor. Aramıza katılacak yeni çalışma arkadaşlarımızla daha da güçleneceğiz. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Öğretmenler Sendikası'nın Meclis önündeki eylemi ertelendi Öğretmenler Sendikası'nın Meclis önündeki eylemi ertelendi

Kaynak: https://gsb.gov.tr/haber-detay.html/1186