1 milyonluk ihaleyi yine Ensar Vakfı aldı

Üsküdar Belediyesi’nin milyonlarca liralık içecek ve gıda ihalelerini daimi olarak kazanan Ensar Vakfı son olarak Ekim ayında belediyenin açtığı içecek ihalesini de aldı. İhaleye tek başına giren Ensar Vakfı yöneticisi İsmail Şirin’in şirketi Şirin Kardeşler Gıda ve Üsküdar belediyesi arasında 1 milyon 49 bin liralık sözleşme imzalandı.

Gündem 15.11.2021, 11:18
1 milyonluk ihaleyi yine Ensar Vakfı aldı

Üsküdar Belediyesi, 18 Ekim 2021'de “2021 yılı sosyal tesis işletmelerine muhtelif içecek alımı-2” ihalesine çıktı. Aralarında ayran, su, gazoz bulunan 34 çeşit içecek alımı için belediye yaklaşık maliyeti 1 milyon 117 bin TL olarak belirledi.

İlaheye tek teklif sunuldu. 1 milyon 49 bin liralık tek teklifin sahibi Şirin Kardeşler Gıda İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ihaleyi kazandı. AK Partili belediye, ikincisini ekim ayında düzenlediği içecek alımı ihalesinin ilk kısmı için mayıs ayında ihale açmıştı.

O ihaleyi de yine tek teklifin sahibi olan Şirin Kardeşler, 386 bin 885 TL'ye almıştı. Üsküdar Belediyesi'nin nisan ayında 25 bin gıda kolisi almak üzere açtığı ihaleyi de 5 milyon 772 bin liralık tek teklifin sahibi Şirin Kardeşler Gıda İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketi kazanmıştı.

AKP'li Belediye Ensar yöneticisini zengin etti - Güncel - ODATV

© Foto: Ensar Vakfı Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin

ENSAR YÖNETİCİSİ İHALELERİN DAİMİ KAZANANI

Şirket, 2015 yılından beri içecek alımı için Üsküdar Belediyesi tarafından açılan milyonlarca lira tutarındaki tüm ihaleleri aldı. Üsküdar Belediyesi'nin gıda kolisi ve içecek ihalelerinin adeta abonesi olan şirket, İsmail Şirin ve İbrahim Şirin'e ait.

Sözcü'de yer alan habere göre 6 milyon liralık sermayeye sahip şirkette İsmail ve İbrahim Şirin yarı yarıya ortaklar. Ortaklardan İsmail Şirin, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi. Şirin Ensar Vakfı Üsküdar Şubesi’nin de başkanlığını yapıyor. AK Partili belediye daha önce de bazı mülklerini yurt olarak kullanmak üzere Ensar Vakfı'na bedelsiz olarak tahsis etmişti.

NELER ALINDI?

En son düzenlenen ihalenin şartnamesinde alınacaklar listesinde; aralarında bin 375 koli ayran, 4 bin koli bardak su, 3 bin koli cam şişe su, 3 bin 500 adet 2 litrelik limonata, 2 bin koli gazoz ve kola, 2 bin koli karışık meyve suyu, bin 500 koli maden suyunun da bulunduğu 34 kalem ürün yer aldı.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu