12 yaşındaki engelli öğrenciye resmen işkence yaptı

Aydın'ın Sultanhisar ilçesindeki bir bakım ve rehabilitasyon merkezinde görevli A. G.'nin , 12 yaşındaki engelli öğrenciye şiddet uyguladığı gerekçesiyle tutuklanmasına neden olan görüntüler ortaya çıktı.

Gündem 27.09.2021, 12:23
12 yaşındaki engelli öğrenciye resmen işkence yaptı

Aydın’ın Sultanhisar ilçesindeki bir bakım ve rehabilitasyon merkezinde bakım görevlisi olarak çalışan Aslı Gümüş’ün, 14 Eylül’de yurtta kalan 12 yaşındaki engelli erkek öğrenciye şiddet uyguladığı iddia edildi.

Şikayet üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün incelemeleri sonucu güvenlik kameralarından Aslı Gümüş’ün öğrenciye şiddet uyguladığı tespit edildi.

Gümüş hakkında idari soruşturma başlatılırken, savcılığa da suç duyurusunda bulunuldu.

Gümüş’ün daha önce de aynı kurumda başka bir öğrenciye şiddet uyguladığı da öne iddia edildi.

Gözaltına alınan ve polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Gümüş, mahkemece tutuklandı.

İDDİALARI REDDETTİ

Gümüş’ün, ifadesinde engelli çocuğu darp etmediğini, kimseye zarar vermemesi için kollarından ve bacaklarından tutup kaldırmaya çalıştığını, kalkmayınca da odanın ortasına doğru sürüklediğini, engelli çocuğun yüzündeki çiziklerin de bu sırada olmuş olabileceğini söylediği ileri sürüldü.

O ANLAR KAMERADA

Görüntülerde Gümüş’ün, odanın kapısında sandalyede otururken yanında yerde yatan engelli bir çocuğun bacağını çimdiklemesi üzerine sinirlenip, yüzüne ayağı ile vurduğu, ardından kollarından tutup üzerine bastırdığı görüldü.

Gümüş’ün, engelli çocuğu tek kolundan odanın ortasına kadar sürüklediği, bir şeyler konuştuktan sonra kalkıp tekrar sandalyesine oturduğu da görüntülerde yer aldı. (DHA)

Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu