19 Mayıs'ta OSÖ ve Irak bayrakları açıldı: Öğrenciler üniversiteye tepki gösterdi

19 Mayıs'ta Gaziantep Üniversitesi'nde ÖSO ve Irak bayraklarıyla yapılan kutlamalar öğrencilerin tepkisini çekti. Ortaya çıkan görüntüler tartışma konusu olurken rektörlükten açıklama geldi.

Gündem 20.05.2022, 13:13
19 Mayıs'ta OSÖ ve Irak bayrakları açıldı: Öğrenciler üniversiteye tepki gösterdi

Gaziantep Üniversitesi'nde 19 Mayıs'ta çekilen görüntüler tartışılıyor. Okuldaki etkinliklerde bir grup Özgür Suriye Ordusu bayrağı açarken, bir başka grup da Irak bayrağı açarak halay çekti.

ÖSO BAYRAKLI KUTLAMA

Yayınlanan görüntülerin birinde ÖSO'ya ait bayrakları açan öğrenciler görülürken bir başka görüntüde ise Irak bayraklarıyla halay çekiliyor. 

ÜNİVERSİTE REKTÖRÜNDEN AÇIKLAMA

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Özaydın, sosyal medyadaki eleştirilere tepki göstererek, yapılan etkinliğin Uluslararası bir gençlik festivali olduğunu söyledi. İşte Özaydın'ın o açıklamaları:

"Üniversitemizde 107 Ülkeden 6 bin 500 öğrenci eğitim görmektedir. GAÜN Uluslararası Gençlik Festivali uzun yıllardır Üniversitemizde her yıl coşkulu bir şekilde kutlanmaktadır. Sosyal medyada paylaşılan sadece Suriyeli öğrenciler için yapılan eğlence gerçeği yansıtmamaktadır."

Yorumlar (0)
26
açık