2 bin TL'ye kiralık ev bulunmazken 2 katlı bina TÜRGEV’e 160 liraya kiraya verildi

CHP'li meclis üyesi Erhan Beykoz, Mengen ilçesinde Özel İdareye ait 2 katlı bir binanın aylık 160 lira bedelle TÜRGEV'e kiraya verildiğini iddia etti. Beykoz, Bilal Erdoğan'ın bir süre önce kente geldiğini hatırlatarak, "Ok atmaya mı geldi, yer kapmaya mı geldi. Bu olaydan sonra anlamış olduk" ifadelerini kullandı.

Gündem 17.11.2021, 10:18
2 bin TL'ye kiralık ev bulunmazken 2 katlı bina TÜRGEV’e 160 liraya kiraya verildi

İl Genel Meclisi Bütçe görüşmeleri tamamlanırken, TÜRGEV'e aylık 160 liraya kiraya verilen Mengen İl Özel İdaresine ait 2 katlı bina damgasını vurdu.

Mecliste konuşma yapan İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Erhan Beykoz, yaptığı konuşmasında 160 liraya kiraya verilen binayı gündeme getirdi.

BİLAL ERDOĞAN OK ATMAYA MI YER KAPMAYA MI GELDİ?

Sözcü'de yer alan habere göre Mengen'de AK Parti hariç diğer siyasi partiler ile Sivil Toplum Örgütlerinin binanın TÜRGEV’e kiraya verilmesine karşı çıktıklarını ve dilekçe verdiklerini dile getiren Beykoz, şunları söyledi:

'AYLIK SADECE 160 LİRA'

Şimdilerde gündemde TÜRGEV denen bir yapıdan bahsediliyor. İhanet şebekesi FETÖ'den alınan yurtlar TÜRGEV'e sonrasında Ensar ya da başka vakıflara devredildi. Mengen İl Özel İdaresi ait 2 katlı bina TÜRGEV'e 160 liraya, altını çiziyorum, aylık 160 liraya kiraya verildi. Bundan birçok arkadaşımızın haberi yoktur.

'TÜRGEV'E PEŞKEŞ ÇEKİLDİ'

Sayın başkanın haberi var mıdır, bilemem ama 2 katlı bina TÜRGEV'e 160 liraya kiraya verildi. Yani bir nevi TÜRGEV'e peşkeş çekildi. Ve burada Mengen'de ki siyasi partiler AK Parti hariç, STK'ların çoğunun ihalenin veriliş şeklinin ve TÜRGEV'e verilmesinin doğru olmadığıyla ilgili dilekçeleri dahi kabul edilmedi. Bilal Erdoğan Bolu'ya geldi. Ok atmaya mı geldi, yer kapmaya mı geldi? Hep beraber bununla da görmüş olduk arkadaşlar.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu