25 saatlik sorgu süreci sona eren Mehmet Aydın, adliyeye sevk edildi

'Çitflik Bank' ile binlerce kişiyi dolandıran ve kaçtığı yurt dışında geçtiğimiz günlerde teslim olarak Türkiye'ye getirilen 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın Emniyet'teki işlemleri sona erdi. Sağlık kontrolünden geçirilen Aydın, adliyeye sevk edildi.

Gündem 07.07.2021, 07:51
25 saatlik sorgu süreci sona eren Mehmet Aydın, adliyeye sevk edildi

Uzun süredir Interpol tarafından ‘kırmızı bülten’ ile aranan ve 1 Temmuz’da Brezilya’da Türk makamlarına teslim olduktan sonra cumartesi günü Türkiye'ye getirilen Çiftlik Bank davasının bir numaralı sanığı Mehmet Aydın’ın, gözaltında tutulduğu İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifade işlemleri tamamlandı.

25 SAATLİK SORGU SÜRECİ

Mali Suçlarla Mücadele Şubesinde dün akşam saat 21:45’te başlayan ifade sürecinde sanık Aydın’a 60 sayfadan oluşan soru listesindeki tüm soruların yöneltildiği öğrenildi. Zaman zaman ara verilen sorgu süreci 25 saati aştı.

AĞABEYİ İLE İLGİLİ SORULAR DA SORULDU

Sanığa, firari olarak arandığı sırada yurt dışında kimlerle temas kurduğu ve beraberinde getirdiği belgeler başta olmak üzere soruşturmanın kilit isimlerinden kırmızı bültenle aranan ağabeyi Fatih Aydın'la ilgili de sorular yöneltildi. 

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu