28 Şubat sanıkları Çetin Doğan ve Çevik Bir cezaevinde

Yaz aylarını Bodrum’da geçiren iki eski paşadan Çetin Doğan Bodrum’da, Çevik Bir ise Bodrum-Milas karayolunda TEM Şube ekiplerince gözaltına alındı. 

Gündem 20.08.2021, 07:16 20.08.2021, 07:21
28 Şubat sanıkları Çetin Doğan ve Çevik Bir cezaevinde

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 28 Şubat davasında 14 sanık hakkındaki hükmün kesinleşme kararından sonra, infaz savcılığı tarafından çıkarılan yakalama kararı üzerine emekli orgeneraller Çetin Doğan ile Çevik Bir Muğla cezaevine konuldu.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Mahallesi’ndeki bir sitedeki yazlığında yaşayan 81 yaşındaki emekli orgeneral Çetin Doğan’ın bugün 15:30’da korumaları ve avukatı eşliğinde siteden ayrılarak Bodrum Adliyesi’ne gitti. Buradaki işlemlerin tamamlanmasının ardından Muğla cezaevine gönderildi.

ÇEVİK BİR’İ POLİSLER YAKALADI

Emekli orgeneral Çevik Bir (82) de hakkında çıkarılan yakalama ve tutuklama kararı üzerine Bodrum’un Dirmil mahallesindeki yazlığından otomobili ile hareket etti. Milas-Bodrum Havalimanı üzerinden İstanbul’a gitmek isteyen Çevik Bir’in aracı Muğla Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Milas'ta kesildi. Polis aracına alınan Çevik Bir için önce sağlık raporu alındı. Daha sonra da Milas adliyesindeki işlemlerinin ardından Muğla cezaevine gönderildi.

Çetin Doğan ve Çevik Bir için Covid-19 testi yapıldığı ve sonrasında cezaevine konulduğu öğrenildi. 

Yorumlar (0)
26
açık