359 hakim ve savcının görev yeri değişti! Dikkat çeken değişiklik İzmir’de

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince; Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Hakimlerini kapsayan mazeret kararnamesi tamamlandı. Kararnamede, geçtiğimiz günlerde hakkında soruşturma başlatılan İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre’nin yerine Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Öztürk getirildi.

Gündem 06.10.2021, 21:33
359 hakim ve savcının görev yeri değişti! Dikkat çeken değişiklik İzmir’de

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 359 hakim ve savcının görev yerinde değişikliğe gitti. Kararnamede bir değişiklik ise dikkat çekti.

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre hakkında Odatv’de bir başsavcı adına kayıtlı telefonun FETÖ'nün gizli haberleşme yöntemi olarak kullandığı ankesör aramasında çıktığı ifade edilmesi sonrasında HSK soruşturma başlatılmıştı.

KAMİL ERKUT GÜRE'NİN YERİNE MUSTAFA ÖZTÜRK

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre'nin yerine Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Öztürk getirildi.

Öte yandan HSK tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından, 27.09.2021 tarihli kura kararnamesiyle atananlar ile diğer hâkim ve Cumhuriyet savcılarının mazeret talepleri değerlendirilerek 06.10.2021 tarihi itibarıyla karara bağlanmış olup, kararnameler ekte ilan edilmiştir.

Kararname ile atananlardan yeniden inceleme talebinde bulunmak isteyen meslektaşlarımızın, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla tebligat yapılmasını beklemeksizin, taleplerini en geç 11 Ekim 2021 Pazartesi günü mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından "Hâkim Savcı Atanma Talep Formu" başlığı altında yer alan açıklama kısmını doldurmak suretiyle göndermeleri gerekmektedir. Kararname ile ataması yapılmayan meslektaşlarımızın, yeniden inceleme hakları bulunmamaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımıza, ailelerine, yargı teşkilatımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz. Meslektaşlarımıza saygıyla duyurulur."

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu