4 ilde FETÖ operasyonu! Emniyet müdürü, polis, doktor...

FETÖ soruşturması kapsamında Bylock kullandığı tespit edilen aralarında aktif görevde olan emniyet müdürü, komiser yardımcısı, polis, doktor ve KHK'li şüpheli 18 kişinin yakalanması için 4 ilde geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Gündem 24.01.2022, 11:52 24.01.2022, 11:55
4 ilde FETÖ operasyonu! Emniyet müdürü, polis, doktor...

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından FETÖ’nün gizli haberleşme ağı ByLock programını kullandığı tespit edilen ve konuşma içerikleri çözümlenen 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER VAR

Örgüt içerisinde de sorumlu düzeyde faaliyet gösterdikleri tespit edilen aralarında KHK ile ihraç olmuş emniyet müdürü, komiser yardımcısı, aktif görevde bulunan polis memuru ve doktorların da bulunduğu 18 kişiye yönelik 4 ilde 22 adrese operasyon düzenlendi.

'F' SERİSİ DOLAR ELE GEÇİRİLDİ

Bazı şüpheliler yakalanırken, henüz operasyonların sürdüğü belirtilirken, adreslerde yapılan aramalarda şüphelilere ait "F" serisi 1 dolar ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 

Yorumlar (0)
22
açık