ABD askerinden Türkiye'ye tehdit: Bu son olmayacak

ABD ordusu, Türkiye sınırına 4 kilometre mesafede, omurgasını terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile birlikte gerçek mühimmatla tatbikat yaptı. ABD askerleri ise “Bu son olmayacak” diyerek Türkiye'yi tehdit etti.

Gündem 08.09.2022, 13:42

ABD ordusu, Türkiye’nin operasyon yapma sinyalleri verdiği terör örgütü PKK/YPG/SDG ile ortak tatbikat düzenledi.

Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) omurgasını, terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG oluşturuyor.

'COŞKULUYUZ' AÇIKLAMASI

Odatv'de yer alan habere göre, tatbikatı yöneten ABD Yüzbaşısı Barbed, “SDG ile Suriye’nin kuzeyindeki bu noktada yaptığımız gerçek mühimmatlı tatbikat sebebiyle coşkuluyuz. Suriye’nin kuzeyindeki bu noktada gerçekleştirdiğimiz ilk ortak tatbikatımız oldu. Son tatbikat da olmayacak” dedi.

SINIRA SADECE 4 KİLOMETRE

Türkiye sınırına sadece 4 kilometre mesafede, Derik’in kuzeyinde gerçekleştirilen tatbikatta terör örgütü SDG/YPG militanları, ABD ordusu tarafından uçaksavar, taarruz ve nişancılık eğitimi aldı.

ASKERLERİ ŞEHİT EDEN ÖRGÜT

SDG ve YPG, Suriye’deki Türk askerlerine yönelik birçok saldırı düzenledi. SDG örgütü, Türk askerlerinin şehit olduğu birçok saldırının sorumlusu olarak biliniyor.

MİT ve TSK, yıl boyunca SDG ve YPG teröristlerine yönelik operasyonlar düzenledi. Aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu yüzlerce terörist etkisiz hale getirildi.

Yorumlar (0)
22
açık