Abdülhamid’in torunundan Akşener’e tehdit: Biz geriye dönersek siz deliye dönersiniz

İkinci Abdülhamid'in torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, sosyal medya hesabından İYİ Parti lideri Meral Akşener’i "Bugünün Abdülhamit'i Recep Tayyip Erdoğan'dır" sözleri nedeniyle tehdit etti. Osmanoğlu, “Evlad-ı OSMANLI olarak diyorum ki biz geriye dönersek siz deliye dönersiniz” dedi.

Gündem 23.05.2022, 09:10
Abdülhamid’in torunundan Akşener’e tehdit: Biz geriye dönersek siz deliye dönersiniz

İkinci Abdülhamid'in torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, sosyal medya hesabından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i tehdit etti. Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, “Evlad-ı OSMANLI olarak diyorum ki biz geriye dönersek siz deliye dönersiniz” dedi.

Halk TV’de yayınlanan “Liderler Özel Söyleşisi” programına konuk olan Meral Akşener, Erdoğan dönemini Abdülhamid dönemine benzeterek şunları söylemişti: 

'BUGÜNÜN ABDÜLHAMİD'İ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DIR'

“Abdülhamid Han Osmanlı padişahı. O günün şartlarında oluşan demokrasi rüzgârlarının yansıması var. O tavır karşısında bir davranış biçimi var. Hürriyet ve İtilaf da var İttihat ve Terakki Cemiyeti de var. Bu bir istibdat sistemine karşı, istibdat rejimine karşı tekleşmeye tek adamlığa doğru giden bir sisteme karşı başkaldırıdır. Buranın öznesi eğer Abdülhamid ise bugünün öznesi Recep Tayyip Erdoğan'dır. Onu söylemeye çalışıyorum.”

Yorumlar (0)
26
açık