Ahmet Hakan'dan çarpıcı yorum: Kılıçdaroğlu'nun amacı gösteri!

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'MEB'e ziyareti'ni değerlendirdi. Bakan Özer'in diyaloğa kapalı bir insan olmadığını belirten Hakan, "Amaç görüşme değil, tabana mesaj; diyalog kurmak değil, gösteri" diye konuştu.

Gündem 01.01.2022, 10:04
Ahmet Hakan'dan çarpıcı yorum: Kılıçdaroğlu'nun amacı gösteri!

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Merkez Bankası ve Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na gitmesini değerlendirdiği bugünkü yazısında, “Bir kıvam kaçması, bir zorlama, bir tadında bırakmama durumu vardı” diye değerlendirdi. Hakan, “Amaç görüşme değil, tabana mesaj; diyalog kurmak değil, gösteri” dedi.


Kılıçdaroğlu'nun görüşme talebi reddedilmişti...

KILIÇDAROĞLU'NUN 'AMACINI' AÇIKLADI

“Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, diyaloğa kapalı bir bakan değil ki. Mesele bilgi almaksa... Mesele soru sormaksa... Mesele anlamaya çalışmaksa Kılıçdaroğlu / Bakan Özer görüşmesi, tabii ki gerçekleşebilirdi. Ama Kılıçdaroğlu’nun amacı kendi tabanına, ‘Kılıçdaroğlu amma da sert muhalefet yapıyor, cumhurbaşkanı adayımız o olmalı’ dedirtmek. Yani amaç görüşme değil, tabana mesaj. Yani amaç diyalog kurmak değil, gösteri” diyen Hakan şöyle yazdı:

“Durum tam da buyken... ‘Kemal Kılıçdaroğlu gelecek’ diye Milli Eğitim Bakanlığı’nın kapısına kilit asmak, Kılıçdaroğlu’nun gösteri amacına şahane bir görsel malzeme sunmaktan başka bir işe yaramadı. Bu kilit asma işi, kimin aklıysa ya bir kasıt var ya da bir ahmaklık.”

Yorumlar (1)
YILDIRIM 3 hafta önce
SİZİ İYİ TANIYORUZ SN AHMET HAKANNNN
0
kısa sürelü kar yağışı