Ahmet Özal'dan iddialı çıkış: 4'te 1'ine talip!

Geçtiğimiz aylarda yeniden siyasete atılan Tek Parti lideri Ahmet Özal, 2023 seçimleri için iddialı konuştu. Özal, katıldığı programda, partilerinin en az yüzde 25 oy alacağını iddia etti.

Gündem 07.06.2022, 12:00 07.06.2022, 10:34
Ahmet Özal'dan iddialı çıkış: 4'te 1'ine talip!

Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, A Haber'de katıldığı programda, lideri olduğu Tek Parti'nin 2023 seçimlerinde en az yüzde 25 oy alacağını iddia etti.

Siyasete neden geri döndüğünü anlatan Özal, "Ben 20 sene önce Malatya'dan bağımsız milletvekili seçildim. Ondan sonra 20 sene siyasetle ilgilenmedim. Fakat biraz Doğu'ya gittim; Ağrı, Van, Hakkari, Trabzon, Erzurum, o bölgeleri gezdim. Sokaklarda insanlardan 'Siyasete dönün' diye baskı gördüm. Benim mevki-makam derdim olmadı hiçbir zaman. Ben bugün bir şeyler yapmaya çalışmazsam, tabii önce Allah'ın sonra milletin takdiridir bu, yaparsam yaparım yapamazsam da vicdanım rahat eder. Onun için siyasete döndüm." ifadelerini kullandı.

'SEÇİMDEN SON HATIRLATABİLİRSİNİZ'

Barajın yüzde 7'ye düştüğü hatırlatılan Özal, "Ben daha önce de söyledim, biz yüzde 20-25'in altında oy alacağımızı düşünmüyoruz. Seçimden sonra bu sözlerimi hatırlatabilirsiniz" şeklinde konuştu.

Şu anda bir ittifaka girmeyi düşünmediklerini söyleyen Özal, "Kendi başımıza ilerlemeyi planlıyoruz. Şu anda teşkilatlarımıza çok büyük bir ilgi var. İnsanlar doğrudan bize geliyor. Hatta bazı partilerden teşkilat olarak gelenler de var. Hızlı gelişiyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
22
açık