AK Parti'de Cahit Özkan rahatsızlığı

Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalında yaptığı açıklamalarla iktidar içinde tartışma yaratan ve rahatsızlığa neden olan AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan'a ilişkin Cumhurbaşkanlığı'nda da rahatsızlık uyandırdı.

Gündem 18.05.2022, 07:03
AK Parti'de Cahit Özkan rahatsızlığı

AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, Armağan Çağlayan’ın YouTube programında, “BAE baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman BAE teslim oldu” dedi.

Bunun ardından siyaset kulislerinde, Özkan’ın bu sözlerinin “AK Parti’de rahatsızlık yarattığı ve grup başkanvekilliği görevinden istifa edeceği” iddia edildi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in de sosyal medya hesabından, “Özkan’ın görüşlerinin partinin fikirlerini yansıtmadığını” ifade etmesi tartışmayı alevlendirdi.

SARAY’IN DA GÜNDEMİ

Cumhuriyet’in haberine göre, Özkan’ın BAE ile ilgili açıklamaları Cumhurbaşkanlığı’nda da rahatsızlık uyandırdı. Çelik’in yaptığı açıklamanın “Cumhurbaşkanlığı kaynaklı olarak değerlendirilmesi gerektiği” ifade ediliyor. Özkan üzerinde yapılan tartışmalar sıcaklığını korurken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hemen bir karar almayacağı da ifade ediliyor. Özkan’ın grup başkanvekilliğinden istifa etmesi durumunda, “AK Parti TBMM Grubu’nun toplanarak yeniden bir grup başkanvekili seçmesi gerektiğinin” de altı çiziliyor. 

SON ANDA DEĞİŞTİ

AK Parti grubunda da dün dikkat çeken bir gelişme yaşandı. TBMM’de bu hafta AK Parti’nin nöbetçi Grup Başkanvekili olarak Cahit Özkan görünüyordu. Ancak TBMM Genel Kurulu’nda bu hafta bir diğer grup başkanvekili olan Mustafa Elitaş’ın “görevli olduğu” duyuruldu. 
 

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu