AK Parti'de deprem: Yüzlerce kişi Gelecek Partisi'ne geçti

Samsun'un Terme Belediyesi'nde 'zimmet' iddiaları sonrası AK Parti'den istifa eden 150 kişi, Gelecek Partisi'ne geçti.

Gündem 03.07.2021, 08:51
AK Parti'de deprem: Yüzlerce kişi Gelecek Partisi'ne geçti

Samsun'un Terme ilçe Belediyesi'nde ocak ayında yaşandığı iddia edilen 'zimmet' tartışmaları sonrası AK Parti'de istifa depremi yaşandı.

GELECEK PARTİSİ'NE KATILDILAR

Milli Gazete'de yer alan habere göre, AK Parti'de üst üste gelen istifa haberlerine bir yenisi eklendi. Samsun'un Terme ilçesinde AK Parti'den istifa eden 150 kişi Gelecek Partisi’ne katıldı.

NE OLMUŞTU?

Samsun’da ‘rüşvet’, Terme’de ‘zimmet’ iddiaları gündemden düşmezken, Terme Belediyesi’nde yaşandığı öne sürülen ‘zimmet iddiası’ tartışmaları, belediye ile AK Parti İlçe Yönetimi’ni ters düşürdü. AK Parti ilçe yönetiminden 3 isim istifalarını yönetime verdi.

Terme’de yaşanan bu gelişme ‘adeta sır gibi saklanmaya çalışırken’, istifaların belediyedeki zimmet iddialarıyla ilgili AK Parti İlçe Başkanı Osman Mümin Ertan’ın yaptığı basın açıklamasının yol açtığı öne sürüldü. Zimmet iddiasıyla ilgili soruşturma açmamakla suçlanan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’a yakın isimler olduğu öne sürülen ilçe yöneticilerinden Süleyman Karapıçak, Yaşar Akçay ve Abdullah Ayan’ın, ilçe başkanına tepki olarak istifa ettiği iddia edildi.

AK Parti İlçe Başkanı Ertan’ın açıklamasında ‘Başkan Kılıç’ı korumadığı ve aralarının iddialar nedeniyle iyi olmadığı da öne sürüldü.

Bu arada istifa eden isimlerden başka 5 ismin daha istifa etmek için harekete geçtiği ancak son anda vazgeçtikleri de öne sürüldü. İstifalarla ilgili olarak AK Parti İl Yönetimi’nden ve İlçe yönetiminden henüz bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (0)
26
açık