AK Parti'de 'İBB' polemiği: Metiner'den Arınç'a 'neden?' sorusu!

İBB'ye yönelik 'özel teftiş'i eleştirerek Bahçeli ve Bakan Soylu'yu hedef alan Arınç'a AK Partili Mehmet Metiner'den tepki geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da İBB'ye yönelik aynı eleştirileri söylediğini belirten Metiner, "Neden sadece Soylu ve Bahçeli dedin?" diye sordu.

Gündem 01.01.2022, 07:08
AK Parti'de 'İBB' polemiği: Metiner'den Arınç'a 'neden?' sorusu!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı Bülent Arınç, İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik başlattığı özel teftişi eleştirdi. Arınç, "Bu şekliyle giderse, Ekrem Bey önümüzdeki seçim İstanbul'a belediye başkanı olmak isterse hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan, emin olun yüzde 50'nin üstünde gelir. Ötesini düşünmek bile istemem" dedi.

METİNER'DEN ARINÇ'A TEPKİ

Bülent Arınç'ın bu sözlerine eski AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner'den tepki geldi. Arınç'ın sadece İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve MHP lideri Devlet Bahçeli'yi eleştirip onlarla aynı şeyleri söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir şey dememesine dikkat çeken Metiner, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

BAHÇELİ VE SOYLU ELEŞTİRİSİNİ SORDU

'Arınç İmamoğlu üzerinden Sn. Soylu’ya saydırmış. Sn. Bahçeli’yi de eleştirmiş. Bunu da güya Reis’i savunmak adına yapmış. İyi de İmamoğlu’na yönelik aynı eleştirileri Reis’in kendisi de yaptı. Niçin sadece Soylu ve Bahçeli? Anlayan varsa beri gelsin!"

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu