AK Parti'de, Soylu'ya 'İBB' eleştirisi: Bir daha konuşmasın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) terörle ilişkili isimlerin incelenmesi ve özel teftişe tabi tutulması tartışmaları devam ederken AK Parti kulislerinde Süleyman Soylu'ya eleştirilerin olduğu ortaya çıktı. AK Partili vekillerin, "Soylu elinde delil varsa hemen açıklasın, yoksa bir daha delilsiz konuşmasın" dediği iddiası ortaya atıldı.

Gündem 29.12.2021, 10:41 29.12.2021, 12:17
AK Parti'de, Soylu'ya 'İBB' eleştirisi: Bir daha konuşmasın

Elinde herhangi bir bilgi ve belge olmadan konuştuğu iler sürülen Süleyman Soylu için bu durumun iktidara zarar verdiği düşüncesiyle AK Partililer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun daha dengeli davranmasını istediği belirtildi.

DELİLSİZ KONUŞMASIN

Birgün'den Nurcan Gökdemir’in haberine göre, AK Partili vekiller, İmamoğlu ve CHP’ye karşı kullanılması düşünülen “siyaset-terör” enstrümanının bu saatten sonra devre dışı kaldığını düşünüyorlar. AK Partili vekillerin, “Bundan sonra temelsiz ve sonuçlarını kestiremeyeceğimiz hamleler yapılmasın. Soylu elinde delil varsa hemen açıklasın, yoksa bir daha delilsiz konuşmasın” dediği belirtiliyor.

İÇİŞLERİ TEFTİŞ BAŞLATMIŞTI

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi personellerine, terör örgütleriyle iltisaklı olduğu iddiasıyla özel teftiş başlatıldığını açıkladı.

Yorumlar (0)
0
hafif kar duşu